טיפים למשכירי מחשבים ניידים

השכרת מחשב נייד היא כיום תהליך קל ומהיר וגם לא יקר במיוחד. עבור עסקים, מדובר בכלי עבודה חשוב. עם זאת, מומלץ שלא להיכנע לפיתוי של השכרה ושימוש מהירים, ללא מספר שלבי הכנה ובדיקה מקדימים. בין השאר, כדאי לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

בזול (יותר מדי) עולה ביוקר

מחיר נמוך זה לא הכול בחיים. עבור עסקים, גורמים אחרים עשויים להיות חשובים יותר. אמינות למשל. הדבר תלוי במידה רבה גם באופן השימוש המיועד במחשבים הניידים. כנס שחשוב לחברה מאוד, בו המחשבים הניידים "עושים בושות" ברגע מכריע, במהלך מצגת, עם קהל לקוחות שעד לכך – זה באמת לא שווה מחיר נמוך. פאדיחה כזו, עלולה לעלות הרבה יותר בהכנסות שתפסידו והיא תתבטא כמובן בפגיעה במוניטין.

פירוט מרכיבי המחיר

בהשוואת הצעות של ספקי השכרה שונים, מפתה מאוד להתמקד במחיר הסופי. אבל זה לא רעיון טוב. כדאי להפשיל שרוולים ולהשקיע עוד קצת, עם השוואה שנכנסת לפרטים – כמה אתם משלמים עבור כל רכיב וכל שירות משלים. המשאבים שתשקיעו בהשוואה מורכבת יותר, יתבטאו בהחזר השקעה (ROI) אופטימאלי בשכירת המחשבים הניידים.

תנאי תשלום

בהשוואה בין חברות ההשכרה השונות, כדאי לבדוק גם מה הן מציעות מבחינת אופני התשלום ומודל ההשכרה שזמינים. רנטל מדיה לדוגמא, מציעה השכרת ציוד בתנאי ליסינג, דבר שמספק יתרונות מיסוי מסוימים.

לפשט את ההזמנות

יש כמה דברים שניתן לעשות, בכדי לפשט את תהליכי ההזמנות וההזמנות החוזרות. בבחירת המפרטים בהתאמה לדרישותיך, בדוק גם האם ואילו סוגי ציוד היקפי זמינים – היבט שיקדם צמצום ספקים. כדאי גם לבדוק האם החברה המשכירה שומרת את פרטי ההזמנות, באופן כזה שמאפשר לך להזמין בפעם הבאה "אותו דבר". כלומר, באופן שחוסך בצורך לחזור שוב על כל הפרטים הטכניים של ההזמנה.

בדיקה יסודית אחרי קבלה

אחרי קבלת ההזמנה, חשוב לבדוק שקיבלתם בדיוק את מה שהוזמן. זאת, גם אם מדובר בעבודה מול חברה אמינה, שכבר עבדתם איתה בעבר. הסיבה לכך היא, שלא טוב לגלות חריגות מהמפרט שהוזמן בשלב מתקדם יותר, תוך כדי עבודה עם המכשיר או גרוע מכך – באמצע אירוע. קורה שמתרחשות טעויות בתום לב (לא בהכרח מהספק – גם אצל המזמין) וכך גם תקלות שונות. בנוסף, מאחר שאלה מכשירים שעוברים ידיים רבות ולאור הסיכון האפשרי, מוטב לבדוק שאין נוזקות על המחשבים הניידים. הספק אמור לוודא זאת מראש, אך מדובר בנקודה קריטית מבחינה עסקית וכדאי לעשות זאת, לפחות מדגמית.

אחריות על הקבצים

מה יקרה לקבצים שלכם, כאשר תחזירו את המחשבים הניידים? רצוי לבדוק עם החברה המשכירה, מה מדיניותה בנושא זה? האם היא מוחקת קבצים תמיד וכיצד? מעבר לכך, מומלץ למחוק אותם בעצמכם ליתר בטחון, בוודאי אם מדובר במידע עסקי רגיש או שאתם מחויבים לכך במסגרת חוק או רגולציה.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Phone: 074-7029998
Fax: 074-7029017
תל-אביב
רחוב אמץ 13
WhatsApp chat