היכן מומלץ למקם לפטופ?

מחשבים ניידים הם כיום מוצרים מתקדמים ומתוחכמים, שמחזיקים מעמד יפה מאוד לאורך זמן. זאת, במידה ומטפלים בהם כראוי. אחד ההיבטים להם חשוב לשים לב במיוחד באופן שוטף, הוא המקום והאופן שבהם ממקמים אותם. אלה הנקודות העיקריות, שכדאי לזכור בהקשר זה:

על משטח גדול ויציב

רצוי להניח את המחשב הנייד על משטח שטוח ויציב ולא באופן מאולתר (על הרגליים למשל). אם המשטח יהיה גדול, הדבר יצמצם סיכון נפילה של המכשיר. כך גם נוודא שיש די מקום לחפצים נוספים, דוגמת ניירת וכדומה ולעבודה איתם, מבלי לסכן את המכשיר בנפילה.

להגן על החיבורים

חשוב למקם את המחשב הנייד באופן בטוח, מבחינת הכבלים השונים שמחוברים אליו. מכה אקראית בחיבור שנכנס ללפטופ, עלולה לגרום לנזק פנימי למכשיר עצמו. דאגו מראש שזה לא יתאפשר, בכך שתרחיקו את החיבורים מקצות השולחן ומחפצים שונים. אדם שנתקל באחד הכבלים, עלול לגרום למשיכת הכבל בפתאומיות ול"העפת" המחשב הנייד מהשולחן. מנעו זאת, בכך שתרחיקו את "ספגטי" הכבלים ממסלולי תנועה אנושית. עוד חשוב, למנוע מצבים של כבלים מתוחים מדי.

לא בחום

מזג האוויר הישראלי חם יחסית ואם לכם חם – ללפטופ חם עוד יותר! זאת, מאחר שלחום שהוא צובר מהסביבה, מתווסף החום הרב שהוא מייצר תוך כדי עבודתו. מחשבים ניידים חדישים מגיעים כמובן עם אמצעי קירור מתקדמים, אבל לא כדאי להעמיס עליהם שלא לצורך. מובן מאליו, שרצוי שלא לחשוף אותם לשמש ישירה.

במקום מאוורר היטב

האוורור מתבטא קודם כל בפתחי האוורור שמובנים במחשב הנייד – לרוב בצדדים ומאחור. פתחים אלה צריכים להיות פתוחים וללא חפצים שצמודים אליהם יותר מדי (בכדי שלא לחסום את זרימת האוויר).

בנוסף, חשוב אוורור המקום עצמו, בכדי שהאוויר החם שהמכשיר פולט לא יחמם את סביבתו. אגב, כך גם ספציפית לגבי השנאי, אם משתמשים בו.

הרחק מסכנות סביבתיות

בהתאם לנסיבות, עלולים להיות בסביבת המחשב הנייד "אויבים טבעיים" שונים, דוגמת כוסות קפה. חשוב להיות ערניים ולהשתמש בשכל הישר, בכדי למנוע מהם להזיק לו. כשם שנוזלים מסוכנים (בעיקר למקלדת), כך גם שריטות ומכות (בעיקר לצג).

במקום מסודר משלו

אם השימוש במחשב נייד נעשה באופן קבוע באותו מקום, ניתן לסדר ולשפר מקום זה בהדרגה. שימוש בתחנת עגינה למשל, יהיה עזר מהיר לשכלול העמדה. ישנם גם שולחנות עם חורים ומסילות לניתוב כבלים חשמליים – ניתן לנצל גם זאת בדרכים שונות. בנוסף, ציוד היקפי שבו משתמשים עם המחשב הנייד (כמו מדפסת), יוכל להיות ממוקם שם מראש.

זהירות באחסון

אידאלית, מוטב לאחסן מחשב נייד במקום שבו יהיו אותם תנאים כמו בהפעלתו. אם בכל זאת מאחסנים אותו במקום שלא מאוורר היטב, חיוני לוודא שהוא מכובה לגמרי.

אגב, ייעוץ מקצועי לגבי מחשבים ניידים והשימוש הנכון בהם, הוא חלק מהשירות שמציעה רנטל מדיה.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Phone: 074-7029998
Fax: 074-7029017
תל-אביב
רחוב אמץ 13
WhatsApp chat