למי מיועד שירות השכרת מחשבים?

באילו מקרים משתלם יותר לשכור מחשב נייד, או לשכור מודם סלולרי, מאשר לרכוש?

השירות מיועד עבור מגוון רחב של אנשים ובעלי מקצועות כאלו ואחרים אשר במקום לרכוש מחשב חדש במחיר גבוה ולבזבז זמן על התקנות והגדרות מעדיפים לשכור מחשב נייד מוכן לעבודה בעלות הרבה יותר נמוכה וכדאית עבורם.

מדובר לדוגמה על אנשים כמו סטודנטים ללימודי תוכנה, סטודנטים בתקופת מבחנים, סטודנטים לגרפיקה, תיירים ומי שמבקר בארץ לתקופה קצרה, מי שהמחשב שלו נמצא בתיקון, חיילים במילואים, אנשים בין מעברי דירה, אנשים בנסיעת עסקים. מחשב נייד הוא כלי עבודה בסיסי אשר יכול להתאים למגוון רחב של שימושים כולל למידה מרחוק, עריכת מצגות, עיצוב גרפי, אדריכלות, ארכיטקטורה, ירידים, אירועים, הפקות, תערוכות, מדיה וצפייה, והרשימה עוד ארוכה.

איזה מחשב כדאי לשכור? שיקולים וסוגים:

מחשב נייד מקצועי בגודל 15.6 אינץ' – תצוגה גדולה, ביצועים מעולים, יציאות וחיבורים-הכל מובנה. חסרונות – שוקל בממוצע 2.5 קילו.

חשוב לקחת בחשבון את יכולת הסוללה במיוחד אם בכוונתכם לשהות במקום שאין בו חיבור לחשמל (אם זה חשוב עבורכם יש חנויות שמוכרות סוללה חיצונית למחשב נייד – מה שאומר עוד 3-10 שעות פעולה ללא חיבור לחשמל). דבר נוסף שכדאי לשים אליו לב הוא סוג המסך ועוצמת הבהירות כך שתוכלו להשתמש במחשב גם באור השמש (עדיפות למסכי מחשב בעלי ציפוי מט ולא מבריק).

לגלישה באינטרנט, חשובה כמובן רשת אלחוטית, (עדיפות להתקן N מאשר B וG), זיכרון 4GB ומעלה, מעבד I3 ומעלה, נקי מווירוסים, שאר המפרט לא משנה הרבה, נפח הדיסק הקשיח וגודל המסך לא ממש משפיעים על מהירות הגלישה. במקומות שאין רשת פתוחה חשוב לברר לגבי מודם סלולרי.

השכרת מחשבים נייחים

מחשבים נייחים (PC או מיני PC) – מתאימים על פי רוב לשימושים משרדיים ארוכי טווח. בנוסף, לשימושים יחסית כבדים כגון עיצוב גרפי או גיימינג מחשבים נייחים בד"כ מציגים יחס עלות-תועלת משופר. כמו כן מחשבים אלו קלים יותר לשימוש עבור מי שצריך להשתמש במחשב מעל 3-4 שעות ביום, וזאת בזכות מסך גדול ונוח כמו גם מקלדת נוחה שמגיעה עם המחשב ומתאימה להקלדה אינטנסיבית יותר. מחשבים אלו מתאימים לכל מטרה ובכלל זה לשימוש בכנסים, אירועים, כיתות לימוד, פרויקטים זמניים, משרדים, סמינרים, ולמפתחי תוכנה בעלי צרכים טכנולוגיים גבוהים. המגבלה היחידה של מחשבים נייחים היא שעל עמדת המחשב להיות קבועה ללא צורך בשינוי מיקום.

טאבלט – טאבלטים מספקים תצוגה בגודל של כ-10 אינץ'. ניתן להשיג עם מערכת אנדרואיד, iOS, או מערכת windows. הסוללה מחזיקה יותר מזו של מחשב נייד – במידה וזמן שימוש ארוך חשוב לכם יותר מרמת הביצועים של המכשיר כנראה שיתאים לכם טאבלט שכן גם הטאבלטים הפשוטים ביותר מחזיקים כ 7 שעות עבודה, שזה פחות או יותר פי 2 ממחשב נייד סטנדרטי. בתוך קטגוריית הטאבלטים מכשירי ה iPad מצטיינים במיוחד באורך חיי הסוללה.

רוב המכשירים החדשים מתאימים למטרות צפייה, שירים, העברת נתונים, אינטרנט, צ'אט, משחקים קלים. למטרות אלו יש לקחת בחשבון את גודל המסך.

חסרונות – לא מתאים לעבודות הקלדה מסיביות.

 

מאיפה כדאי לשכור מחשב?

חברות להשכרת מחשבים מציעות מגוון שירותים ממכירת מחשבים ניידים חדשים וציוד היקפי ועד מחשבים משומשים ותיקונים.

ברנטל מדיה אנו עוסקים בעיקר בהשכרת ציוד ומציעים את השירותים הבאים:

 

טיפים נוספים להשכרת מחשב:

מחיר – חשוב לדאוג שמדובר במכשיר שתוכלו להפיק ממנו את המקסימום במינימום מחיר, עדיף לשלם תוספת מזערית ולקבל מחשב ללא תקלות מאשר לשלם בזול ולצאת ביוקר בגלל מחשב בעייתי, (הרי גם הזמן שלכם שווה כסף).

ציוד היקפי – מה כלול בהשכרה? מה ניתן לשכור בנפרד? לדוגמה: השכרת מכשירי נטסטיק / מודם סלולרי לצורך גלישה, אזניות, מיקרופון, עכבר חיצוני, כבלים, מתאמים לשקעים בחו"ל, רשת אלחוטית, סוללה, ועוד.

מודם סלולרי net stick – מומלץ לשכור נטסטיק שעובד עם כל החברות הסלולריות (סלקום, פרטנר, פלאפון וכו') חשוב להזכיר את המיקום בו תשתמשו עם המכשיר, ישנם אזורים עם קליטה ועדיפות לחברה סלולרית כזו או אחרת.

לכמה זמן ניתן לשכור מחשב נייד?

השכרת מחשבים יכולה להיעשות על בסיס יומי, שבועי, ואפילו חודשי, משך ההשכרה תלוי בלקוח ובמטרת ההשכרה, סטודנט או תייר ישכור על בסיס חודשי, לעומת זאת לצורך מצגת או אירוע מיוחד מדובר ביום אחד או שניים, וכן הלאה כל חברה מציעה חבילות השכרה שונות למחשבים ניידים שונים ולתקופת זמן שונה.

כמה עולה לשכור מחשב נייד?

מחירי ההשכרה מותאמים אישית לכל לקוח על פי דגם המחשב, תקופת ההשכרה ועוד.

באופן כללי ולא מחייב המחירים המקובלים הינם בטווחים הבאים:

  • השכרה יומית 40-200 ש"ח
  • השכרה שבועית 450-1000 ש"ח
  • השכרה חודשית – 1100-2200 ש"ח

הכל בהתאם לדגם ולתקופת ההשכרה. להצעת מחיר מותאמת אישית אנא צרו קשר.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Phone: 074-7029998
Fax: 074-7029017
תל-אביב
רחוב אמץ 13
WhatsApp chat