טיפים למניעת סיבוכים בהשכרת מחשב נייד

מחשבים ניידים משמשים עסקים למטרות חשובות למדי. שיבושים בתהליך השכרתם או בשימוש השוטף בהם, עלולים לשבש פעילות עסקית ולהתבטא בבזבוז משאבים יקרים. מה עושים, בכדי לצמצם סיכונים אלה למינימום? אלה כמה טיפים שימושיים:

חברה איכותית

כמובן, הטיפ החשוב ביותר הוא לעבוד עם חברה איכותית. לנו בחברת רנטל מדיה למשל, יש מעל לעשור של ניסיון מצטבר. הדבר מתבטא בידע וביכולת להתאים עבורכם באופן אופטימלי את הציוד הנדרש. זאת, בהתאם לאירוע או לפרויקט שבהם מדובר, תוך התחשבות בפרטי הפרטים הטכניים ובכל שיקולי הלוגיסטיקה. החברה מציעה פתרונות מחשוב מתקדמים (כולל מחשבים ניידים כמובן) במגוון עצום, כולל ציוד היקפי.

בדיקת מוניטין

אם מדובר בחברה שאתם לא מכירים, כדאי כמובן לברר עליה מראש, ככל הניתן. זאת, במיוחד אם מתכוונים להשתמש בשירותיה לטווח ארוך.

לבדוק מוכנות לשיבושים

שיבושים ביכולת ספק לספק את הסחורה, מתרחשים באופן טבעי פה ושם. זאת, מסיבות שונות ולא בהכרח כאלה שתלויות בו. אם השכרת המחשבים הניידים היא למטרה קריטית עבורכם, רצוי לברר ולחשוב מראש, כיצד העניינים יתנהלו במצב כזה. לדוגמא – כדאי לשאול מראש, האם ואילו אלטרנטיבות יהיו, במקרה שדגם המחשבים ניידים בו אתם מעוניינים יאזל מהמלאי?

להבין את התמיכה

תמיכה טכנית היא דבר חשוב ביותר בנושא כמו מחשבים ניידים. מאחר שמדובר בכל זאת במחשב – מערכת מורכבת למדי, יש מדי פעם תקלות אשר משבשות את השימוש השוטף. מה זמינות התמיכה הטכנית? כיצד היא זמינה (אימייל? טלפון? טכנאי שמגיע?). לרבים גם מוכרת הסיטואציה, של המתנה להתחלת מצגת עסקית שמוקרנת ממחשב נייד, עד שיצליחו לפתור את התקלה התורנית. האם הספק מציע (למשל) אפשרות לשכור טכנאי מראש, לכל מהלך האירוע? חשוב לברר.

להתעמק בחוזה

חשוב להתעמק בפרטי החוזה שחותמים עם חברת השכרת מחשבים ניידים. לא כדאי לדלג על כך, במחשבה שמדובר בחוזה "סטנדרטי" או שהוא דומה לחוזה שחתמתם עם חברה מקבילה בעבר. האותיות הקטנות, ולא משנה כמה הן קטנות, תופסות מבחינה חוקית. שלא תגלו זאת מאוחר מדי! מה גם, שמה שכתוב בחוזה מתייחס לא רק להתחייבויות הספק כלפיכם, אלא גם למה שאתם אמורים להתחייב כלפיו.

הזמנת ניסיון

כדאי להתחיל מול ספק חדש בהזמנת ניסיון קטנה יחסית. עם קבלת המכשירים, נבדוק אותם באופן יסודי במיוחד, מבחינת תאימות להזמנה, תקינות ואפילו מצבם מבחינת ניקיון (עקב הקורונה ובכלל).

לשים לב להתנהלות השוטפת

לא פחות חשוב לבדוק בהתחלה, את ההתנהלות השוטפת מול הספק. באופן מיוחד, תוכלו להתרשם ממנה לאחר חתימת החוזה, כאשר אתם מבחינתו כבר לקוחות מהשורה. האם השירות הטוב עקבי? האם "יש עם מי לדבר"? האם ובאיזו מהירות, אתם מקבלים תשובות לשאלותיכם? האם הספק אמין?

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Phone: 074-7029998
Fax: 074-7029017
תל-אביב
רחוב אמץ 13
WhatsApp chat